יצירת קשר077-4604410  

אפיון אתר אינטרנט

כתיבת מסמך אפיון אתר אינטרנט מקצועי

אפיון אתרים ניתן להשוות במידה רבה להקמת בניין: שום קבלן השקול בדעתו, לא יגש לבנייה עצמה מבלי לקבל תוכנית מפורטת ומבלי ליצוק יסודות אשר עליהם הבניין יוכל להישען בבטחה. התוכנית והיסודות שהזכרנו הם למעשה אפיון האתר שבדרך.

משימת אפיון אתרים היא מורכבת למדי, היות ובדומה להקמת הבניין, אלמנטים רבים צריכים להסתנכרן במקביל כדי ליצור אתר נגיש, מושך וידידותי למשתמש, בדיוק כפי שמשקיעים מחשבה רבה בתכנון הבניין. במאמר הבא ננסה להבין מהו אפיון אתרים איכותי.

מה הגולשים רוצים?

כתיבת מסמך אפיון אתר אינטרנטכעת כשהבנו את חשיבותו של אפיון האתר, נותר לגשת למשימה עצמה. כדי להתחיל בשלב הראשון, עליכם להגדיר לעצמכם מהם המטרות, היעדים והציפיות שלכם מהגולשים שעתידים לבקר באתר. כעת שימו את עצמכם בנעלי הגולשים, ונסו להבין איזה ערך מוסף או איזה תוכן צריך להימצא באתר כדי לעודד כניסה אליו.

יהיה זה מאוד טבעי לשלב באתר שמשווק גבינות לדוגמא, מתכונים של מאכלים חלביים הקלים להכנה. מדובר בפיצ'ר קטן בסך הכל, אך הוא זה שיכול להרשים את הלקוח ולגרום לו להישאר זמן רב יותר באתר. תמיד צאו מנקודת הנחה שאתם לא תהיו הראשונים להמציא את הגלגל, וזה בסדר, החכמה היא להיעזר במידע הקיים באתרים מתחרים בארץ ובחו"ל, ולשייך אותו לעצמכם באמצעות תוסף קטן שאין לאף אחד אחר. באמצעות מחקר אתרים תוכלו לא רק לנכס לעצמכם מודלים מצליחים אלא גם להפיק לקחים מטעויות של המתחרים.

בשלב הבא תצטרכו להטמיע עקרונות של נגישות וניווט נוח ויעיל באתר. מדובר באחד הקריטריונים החשובים ביותר היות והם אלה שמפרידים בין אתר מסורבל לבין אתר ידידותי למשתמש. קחו בחשבון שהגולשים שלכם לא ישקיעו את מירב האנרגיה בניסיון הניווט, ולמעשה חלק ניכר מהם עלול לנטוש את האתר כבר בדקות הראשונות, אלא אם כן יוצעו להם פתרונות ניווט נוחים יותר.

אתר מותאם למנועי חיפוש

הדור החדש של הגולשים בארץ יודע בדיוק מה הוא רוצה ומעוניין ליהנות מסיפוקים מיידיים. גולשים מסוג זה לא רק שלא ישקיעו מאמצים בניווט באתר מסורבל, אלא הם גם לא ישקיעו מאמצים רבים במציאת האתר, אלא אם כן הוא יהיה זמין עבורם מלכתחילה.

על כן, יש לבצע אפיון אתרים בדגש על התאמה למנועי החיפוש, בשאיפה לקדם אותו בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש. לשם כך יהיה צורך להגדיר מספר מילות מפתח רלוונטיות, אשר ישתלבו בקטגוריות באתר ובכותרות הראשיות. חשוב לבחור צירופי ביטויים שלא יהיו כלליים מדי ושהתחרות עליהם לא תהיה רבה, על מנת לשפר את מיקומכם בתוצאות.

מה הלאה?

השלבים הסופיים הם השלבים הטכניים יותר, ולכן ניתן לומר שהחלק הקשה כבר נמצא מאחוריכם. כעת תצטרכו להכריע בסוגיות כמו באיזו שפה יבנה האתר, להגדיר את דרישות האחסון ולבחור את מערכת הניהול. על אף שמדובר בשלב האחרון, מדובר בשלב חשוב מאוד, בייחוד כשמדובר באתרים בינוניים עד גדולים, היות ומערכת הניהול מאפשרת לעדכן את האתר באופן עצמאי. יש צורך להקדיש מחשבה ותכנון בכדי להקל על התהליכים הכרוכים בעדכון האתר, שכן אחרי הכל המטרה היא ליצור אתר דינמי ומשתנה.

יתרונות האפיון
כל התהליך הארוך שתיארנו עשוי להיראות מייגע, אך בפועל יש לו תועלות חשובות לבניית האתר:
  • התהליך מאפשר חסכון בזמן יקר ובשעות של פיתוח ותכנות: אפיון שנכתב בצורה ברורה ומובנת, מסייע למתכנת להבין את המטרות והיעדים של האתר, ולבנות בהתאם לכך מערכת עם תשתית מתאימה שתוכל לספק מענה לאותן דרישות.
     
  • ניתן ואף רצוי לקבל הצעת מחיר רלוונטית בהתאם לאפיון המסודר שנוצר. תהליך זה חוסך הרבה חוסר וודאות עבור בעל העסק, שיודע כבר בשלב הראשוני מהו התקציב המשוער.
     
  • במידה ותהליך האפיון יווצר לפני הפנייה אל חברת בניית האתרים, הרי שחסכתם לעצמכם זמן יקר שהיה מנותב בכל שאר המקרים לטובת פגישות והסברים ארוכים, והרי חוק הברזל הראשון בעולם העסקים הוא שזמן שווה כסף.
     
  • במידה והוחלט ליצור אתר ייחודי, יהיה צורך להציג את הקונספט של האתר יחד עם אפיונו בפני משקיעים פוטנציאליים. אפיון אתר מקצועי ומסודר יספק מידע נחוץ למשקיעים ויגרום להם להבין האם מדובר בפרוייקט בר השקעה או לא.

מלאו את הטופס הבא בכדי לקבל הצעת מחיר ו\או פרטים נוספים אודות בניית אתרים וקידום בגוגל.

אנא מלאו את כל הפרטים

ראשי > בניית אתרים - מרכז הידע > אפיון אתר אינטרנט
צל מאמר

הצעת מחיר לבנייה וקידום אתר

במידה והינך מעוניין לקבל הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט ו\או לקידום אתר בגוגל, מלא את הטופס הבא או חייג: 077-4604410.

צל מאמר

URL מקדמים אותך למעלה!מאמרים אחרונים

ייעוץ לבניית אתר באינטרנט ייעוץ לבניית אתר באינטרנט הייעוץ נועד לצורך הנחת היסודות טרום בניית האתר. מטרתו של היועץ הוא בראש ובראשונה להכיר את בעל העסק, את יעדיו ואת שאיפותיו מהאתר, לחדד ולמקד את זהות העסק והשירותים המוצעים.

בניית אתרים זו לא חתונה קתולית! בניית אתרים זו לא חתונה קתולית! תמיד לימדו אותנו, בכל מיני הקשרים שונים בחיים, שלמתנות יש מחיר, בין אם הוא ישיר או עקיף. השיעור הזה תקף גם בכל הנוגע לבניית אתר האינטרנט.

הצעת מחיר לבניית אתר וקידומו הצעת מחיר לבניית אתר וקידומו אתר אינטרנט דומה במובנים רבים לכרטיס ביקור רב תכליתי, שכן הוא לא רק אמור לייצג את העסק ואת מהותו, אלא גם לספק לגולש אינפורמציה חשובה על העסק.

URL MAGAZIN

איך לבנות אתר אינטרנט מצליח? איך לבנות אתר אינטרנט מצליח? כל בעל עסק המעוניין להקים אתר אינטרנט, רוצה שהאתר שיקים יהיה אתר מצליח, כך שניתן יהיה להוריד את הלחץ השיווקי בשטח ובחזיתות אחרות ולהתמקד באתר האינטרנט...